Grafika Użytkowa, Graphics for business

POCZĄTEK

Zaczęło się od przetargu 🙂 Wiele agencji reklamowych tych wielkich, mniejszych ale także wielu grafików „freelancerów” brało udział. Zadaniem było zaproponowanie Key Visuall (wizualnego klucza) dla Sigvaris Group a dokładnie dla jednej z marek tej ogromnej międzynarodowej firmy. KV miał komunikować wszystkie cechy i zalety produktu wyszczególnione w podesłanym briefie. Dodatkowo trzeba było stworzyć hasło w języku polskim (w stylu Ekspert in recovery) jak i podhaseł do każdej wyszczególnionej w „briefie” kategorii 🙂

HASŁO I TYPOGRAFIA

Hasło to był pierwszy krok jakim się zająłem. Mam wrażenie, że kiedy nazywamy coś to to ożywa i otrzymuje pewne cechy, które pomagają nam wizualizować produkt.
„Expert in recovery” to hasło w zagranicznych kampaniach. Potrzebowaliśmy stworzyć coś podobnego w języku polskim. Zaproponowałem więc:

 

EKSPERT reGENERACJI.

 

Gra słów: reGENERACJA = re + generacja.

„Regeneracja” – odzyskiwanie zdrowia, sprawności fizycznej, równowagi psychicznej. 
„Generacja” – pokolenie, grupa ludzi. 
„re” – przedrostek oznaczający ponowne wykonanie czynności, zwykle w przeciwnym kierunku, od nowa inaczej, na nowo.

Powstało hasło, które już naprowadzało mnie na kierunek dalszego procesu tworzenia.

IKONOGRAFIA

Ikonografia bardzo upraszcza przekaz informacji ale przede wszystkim skraca nadmiar tekstu.

Dzięki ikonom można przekazać bardzo dużo ważnych komunikatów za pomocą jednego obrazka. W tym projekcie trzeba było przekazać wiele ważnych faktów.
Do tego projektu sam zaprojektowałem ikony.

Projekt Ikon Necessary Creative Studio

PRZEKAZ I GRAFIKA

Wizualizacja procesu rekonwalescencji (regeneracji). Pierwszy pomysł.

Skoro jest to firma, która wspiera powrót do zdrowia ale także polepsza jakość życia to pierwszym pomysłem jakim miałem był jasny i konkretny przekaz.

Kobieta patrząca przed siebie z nadzieją na to, że uda jej się wrócić do zdrowia. Jej cień pokazuje przyszłość, to co może być. To o czym marzy. Jest w tym także urkyta droga jaką trzeba pokonać z punktu A(nadzieja) do punktu B (pragnienie lepszego życia). Jeśli tylko podejmiemy ten trud, którego nikt za nas nie wykona ale mogą to ułatwić i pomóc określone prodykty. Wszystko to miało obrazować drogę wyjścia do zdrowia i wolności.

FINALNIE

W kolejnym etapie po zapoznaniu się z projektem przez klienta koncepcja zmieniła się o 180 stopni w przekazie „choroba” – „zdrowie”. Trzeba było zaprojektować tak wizualizację aby osoba „chora” była cieniem a osoba „zdrowa” zdjęciem. Chyba najtrudniejsze było przedstawienie kobiety, którą bolą nogi jako cień. Jednak udało się sprostać wymaganiom i finalnie Key Visuall został zaakceptowany i upubliczniony w poniższej formie:

ZOBACZ TAKŻE CASE STUDY INNYCH PROJEKTÓW:

Projekt Kampani Reklamowej Esprit Necessary Creative studio

Projekt Billboardu i Plakatu

Zadaniem było stworzenie Billboardu i Plakatu jednak w dużej mierze był to w sumie projekt KV dla marki Esprit Telewizji Kablowej.

Projekt Logo

Założenia, projekt i finalny efekt. Dlaczego właśnie taka czcionka, kolory, motywy i od czego warto zacząć. 

Strona www

Projektowanie i implementacja strony www. Na przykładzie realizacji opisałem kilka ważnych elementów, na które zwracam uwagę oprócz samego wykonania strony www.